-

سپتیک تانک

سپتیک تانک، یک محصول مهم برای فاضلاب و آب های زیر زمینی به حساب می آید که می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد.

شرکت دانش بنیان پویاژن آزما، تولیدکننده سیستم های تصفیه صنعتی، قصد دارد در این مقاله مفهوم و کاربرد های سپتیک تانک را بررسی کند.

اگر صنعتی را مدیریت میکنید که محصولات مفیدی به جامعه ارائه میکند، مراقب فاضلاب تولید شده و مصرف آب خود هم باشید.

برای محاسبه قیمت سیستم تصفیه صنعتی پویاژن کلیک کنید

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک، یک محصول مهم است. این محصول مهم و کاربردی، به عنوان یک تصفیه کننده عمل کرده و زندگی انسان ها را بهبود می بخشد. سپتیک تانک به گونه ای طراحی شده است که برای تصفیه کردن فاضلاب ساختمان ها و خانه های آپارتمانی به شدت مناسب است. شما می توانید از آن در هر ساختمانی که دوست دارید استفاده کنید. به همین علت هم استفاده از آن برای تصفیه فضلاب خروجی ساختمان ها یک امر ضروری به حساب می آید.

سپتیک تانک

Septic tank

برای محاسبه قیمت سیستم تصفیه صنعتی پویاژن کلیک کنید

 

کاربرد های اصلی سپتیک تانک

امروزه آپارتمان نشینی در سراسر جهان به خصوص در کشور عزیز ما یعنی ایران رایج تر شده است. همین امر، باعث شده تا فاضلاب و لوله کشی ساختمان ها، با مشکلات متعددی رو به رو شوند. در این مرحله سپتیک تانک وارد کار می شود. این محصول همه فاضلاب خروجی خانه ها را بررسی و تصفیه می کند. در نتیجه، سلامت فاضلاب ساختمان افزایش پیدا می کند.

گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان، یک مشکل بزرگ است. از همین رو، متخصصان از مدل های متنوع سپتیک تانک استفاده می کنند تا این مشکل را به طور کامل از بین ببرند. مسلما انواع مختلف این محصولات کاربرد ها و قدرت های فوق العاده ای خواهند داشت. این محصولات می توانند وضعیت لوله کشی را بهبود ببخشند و فاضلاب را تصفیه نمایند.

 

شرایط نگهداری این محصول

هنگامی که مراحل نصب سپتیک تانک به اتمام رسید، شما باید به راه ها و روش های موجود برای بهبود عملکرد این محصول توجه داشته باشید. شما می توانید با استفاده از ونت ها، بوی نا مطبوع را به قسمت های خیلی دور هدایت کنید. استفاده از ونت برای تضمین امنیت سپتیک تانک اهمیت بالایی دارد. ولی، با استفاده از آنها شما می توانید ونت را به گونه ای طراحی کنید که بوی نا مطبوع سپتیک تانک، کسی را اذیت نکند.

 

Septic tank

اگر شما از ونت و لوله کشی مخصوص استفاده نکنید، ممکن است که بر اثر فشار خیلی زیاد، تانک به کار رفته در ساخت سپتیک تانک منفجر شود و امنیت خانه به خطر بیفتد. شما هیچگاه نباید از خروجی این دستگاه برای فضای سبز و زمین های رو باز استفاده کنید. چرا که مواد خروجی این دستگاه به طور کامل تصفیه شده و مشکلات خیلی زیادی را برای محیط مورد نظر شما ایجاد خواهند کرد.

البته که شما می توانید از خروجی نهایی این محصول در جهت آبیاری ریشه های درختان استفاده کنید. ولی این کار حتما باید به صورت مهندسی شده و دقیق با استفاده از لوله کشی های مخصوص صورت گیرد تا درختان آسیبی نبینند.

برای مطالعه ی مقاله های بیشتر در این زمینه می توانید به این لینک مراجعه کنید.


همچنین میتوانید درباره سیستم های تصفیه فاضلاب الکل سازی مطالعه کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.